Liczba BTC na giełdach spadła do najniższego poziomu od listopada 2018 r.

Raport z platformy Glassnode mówi, że liczba bitcoins na kryptocurrency exchanges spadła do nowego niskiego poziomu na początku tego tygodnia. W chwili obecnej na parkietach handlowych przechowywanych jest 2,61 mln BTC, co stanowi najniższy wolumen od 24 listopada 2018 roku.

Premia 10$ za pierwszy depozytZERO FEES dla wszystkich przyszłych depozytów. NO KYC. BANK CARD Support.

Leverage UP TO X100.
Badacze przypominają, że na początku marca do tzw. „Czarnego Czwartku“, przeciwnie, napływ monet na giełdę wzrósł. Zanim Bitcoin załamał się do rocznego minimum 12 marca, na platformach zgromadziło się około 3 milionów BTC.

Po spadku w marcu, wartość największej kryptokuranty wzrosła do 13-miesięcznego poziomu, osiągając w poniedziałek 17 sierpnia 12 400 dolarów. Bitcoin Rush jest obecnie w obrocie nieco powyżej 12.000 dolarów.

Trendy:
Opłaty eterowe spadają w czasie załamania się DeFi Yam Finance
Saldo wymiany BTC w ciągu ostatniego tygodnia spadło o prawie 1,5%. W ciągu miesiąca liczba Bitcoinsów na parkietach handlowych spadła o 3%, a od połowy marca spadła o ponad 11%.

Analityk EToro Simon Peters uważa, że wzrost odpływu Bitcoinów z giełd jest pozytywnym sygnałem dla sfery kryptońskiej. Taktyka ta odzwierciedla pragnienie inwestorów, aby jak najdłużej przechowywać monety i nie sprzedawać ich nawet w okresie spadających cen BTC.

Dominacja trendu długoterminowego przechowywania krypto waluty stwarza warunki do dalszego wzmocnienia kursu Bitcoinów. Pod koniec lipca analityk Lewis Harland przedstawił dane, z których wynika, że tylko w drugim kwartale 2020 roku odpływ BTC z parkietów wzrósł o ponad 200%.

Comments are closed.